Den stromů - den v zeleném

V pátek 20. října 2023 se naše škola připojila k oslavě Dne stromů. Žáci, pedagogové i další zaměstnanci školy se oblékli do zelené barvy, mnozí oživili své outfity i doplňky z přírodnin. Také výuka byla často věnována právě tématu stromů. V českém jazyce si děti připomněly pravidla psaní i/y v názvech stromů, v hudební výchově si zazpívali např. písničku Pod dubem, za dubem a páťáci z 5. B si vyrobili vlastní lapbook s informacemi o historii stromů, jejich dělení apod.

Den stromů - fotogalerie

den-stromu-23.jpg
Přírodovědný Klokan 2023/2024

Ve středu 11. října 2023 se uskutečnilo celorepublikové kolo Přírodovědného Klokana, do kterého se zapojilo 54 žáků 9. ročníku. V časovém limitu řešili přírodovědně zaměřené úlohy (fyzika, zeměpis, matematika, přírodopis) bodově rozdělené do 4 úrovní náročnosti. Statistika výsledků všech soutěžících byla poslána do městského centra soutěže, kde se porovnaly výsledky všech 990 soutěžících z ostravských základních škol, kde se naši nejlepší rozhodně neztratili:

• 1. místo - ŠK a 4. misto - MěK - Oliver Jarotek, 9. F – 91 b.
  • 2. místo - ŠK a 6. misto - MěK - Jan Matuška, 9. F – 80 b.
  • 3. místo - ŠK a 7. místo - MěK - Dominik Tkáč, 9. F – 77 b.

Blahopřejeme!

klokan-23.jpg
OZO - 3. ročník

Poslední zářijový týden 2023 žáci 3. B a 3. C absolvovali exkurzi v OZO. Byl pro ně připraven výukový program Ozíci, ve kterém se seznámili se skřítky, kteří dohlížejí na třídění odpadu. Žáci plnili ve skupinách zadané úkoly a třídili odpad. Museli při tom prokázat schopnost dohodnout se a spolupracovat. Nejúspěšnější žáci byli odměněni drobnými upomínkovými předměty.

OZO - 3. ročník - fotogalerie

ozo-3-23.jpg
Adaptační aktivity - 6. ročník

Žáci 6. ročníku se zúčastnili třídenního adaptačního kurzu, který proběhl v rámci dopolední výuky. Cílem třídenního adaptačního programu pro žáky 6. tříd bylo posílení vzájemných vztahů ve třídě, podpora adaptace nově příchozích žáků a vzájemné poznání s novým třídním učitelem / třídní učitelkou.

V prvním dni se žáci vzájemně seznamovali, vyměnili si informace o tom, co je baví, jaké aktivity by chtěli spolu podniknout. Rovněž třídní učitelé žákům hravou formou sdělili informace o sobě. Závěr dopoledne byl zakončen vzájemně poznávacími aktivitami formou sportovní činností na školním hřišti.

Adaptační aktivity - 1. den - fotogalerie

Ve druhém dni žáci tvořili pravidla třídy, diskutovali o nich a následně je kresebně ztvárnili. Den byl opět zakončen sportovně pohybovými aktivitami v Komenského sadech zaměřenými na utužení třídní spolupráce.

Adaptační aktivity - 2. den - fotogalerie

Třetí den adaptačních aktivit probíhal mimo školní budovu. Děti navštívily golfový areál ve Lhotce. Smíšené týmy 6. A a 6. B si zahrály minigolf, fotbal, vybíjenou a na závěr si všichni opekli špekáčky.

Adaptační aktivity - 3. den - fotogalerie

adaptace-6r-23.jpg
Máme vicemistra Evropy

Italské Il Ciocco v toskánské provincii Luca hostilo od 02. - 06. srpna 2023 Mistrovství Evropy mládeže horských kol. Pod vedením čtveřice realizačního týmu se představilo i 12 českých nadějí, které už známe pod názvem Lvíčata. Šampionátu se zúčastnilo celkem 840 závodníků z 27 zemí, což je podle UEC nový rekord.

Mladí čeští bikeři si vedli navýsost skvěle. Vybojovali celkem deset medailí, tedy absolutně nejvíc ze všech zúčastněných zemí, z toho byly dvě zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové. V hodnocení národů pak skončili Češi na druhém místě za Švýcary, kteří posbírali medailí osm, ale hned pět jich bylo zlatých.

Medaili do české mládežnické sbírky přidal i žák naší školy Samuel  Mucha, 8. A (na fotografii vlevo), a to hned stříbrnou a stal se tak vicemistrem Evropy v kategorii XCO M13. Pouhých 25 sekund ho dělilo od vítězství a za sebou nechal dalších 95 bikerů.

Samuelovi gratulujeme k fantastickému výkonu a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů!

vicemistr-23.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | Vše