Olympiáda z jazyka českého 2020/2021 - výsledky školního kola
publikováno: 11.01.2021

V prosinci 2020 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády z českého jazyka, což je předmětová soutěž pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu. Těší nás velký zájem - školního kola se účastnilo 29 žáků 8. a 9. ročníku, kteří řešili dvě části – velmi náročnou část gramatickou a následně část slohovou, jejíž téma pro tuto I. kategorii znělo „V mé knihovničce nesmí chybět..." Koordinátorem soutěže byla paní učitelka Mgr. Liana Svobodová.

Výsledky školního kola:

• 1. místo - Michal Caletka, 9. A - 35,5 b. - postup do okresního kola
  • 2. místo - Mariana Bartečková, 9. B - 31 b. - postup do okresního kola
  • 3. místo - Michaela Dluhošová, 9. B - 29 b.

Kompletní výsledková listina (pdf)

Blahopřejeme vítězům i všem úspěšným řešitelům a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole dne 26. ledna 2021, které se poprvé v historii soutěže uskuteční online formou.

olympcj-01.jpg