Putování vesmírem II. – Vesmírná motanice

Při naší říjnové celodružinové hře jsme využili hezkého počasí, a proto jsme ji uspořádali na hřišti školy. Na herní plochu bylo umístěno 10 různých planet, rozlišených barevně a číselně. Úkolem našich malých kosmonautů bylo jednotlivě oběhnout dané planety, které dostali na své kartičce před začátkem souboje. Děti v této hře prokázaly svou rychlost a také orientaci v prostoru.

Celkem proběhlo pět kol, takže výsledky nebyly vůbec jednoznačné. Nakonec se týmy umístily následovně:

• 1. místo - Oranžový tým - 19,5 b.
  • 2. místo - Červený tým - 18 b.
  • 3. místo - Modrý tým - 14,5 b.
  • 4. místo - Zelený tým - 12 b.
  • 5. místo - Žlutý tým - 11 b.

Jsme zvědaví, jak dopadne další klání, které nás bude čekat v listopadu.

Vesmírná motanice - fotogalerie

20231020_135759x.jpg
Drakiáda

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí - a to hlavně dostatečný vítr. Ve středu 18. října 2023, kdy jsme pouštění draků ve školní družině pořádali, nám sice krásně svítilo sluníčko, avšak větrné podmínky nebyly úplně ideální.

Přesto jsme to společně s dětmi a jejich rodiči vyrazili zkusit a draky pouštěli vzadu na kopci v Komenského sadech. Někteří draci se udrželi ve vzduchu opravdu hodně dlouho. Děti, kterým se to povedlo, byly oceněny diplomem a drobným dárkem na památku. Všichni účastnici pak dostali sladkou odměnu a pamětní list.

Poděkování si zaslouží rodiče (i jiní rodinní příslušníci), kteří se této akce zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na další Drakiádu v příštím roce!

Drakiáda - fotogalerie

20231018_153038x.jpg
Jedeme na zelenou

S našimi prvňáčky ze školní družiny jsme navštívíli dopravní hřiště. Nejprve nás paní policistky seznámily s pravidly silničního provozu a poté jame už na kolech a koloběžkách vyrazili na hřiště.

Jedeme na zelenou - fotogalerie

sd-jedeme-zelena-01.jpg
Putování vesmírem I. - Začínáme

Jak se již stalo pravidlem, také letos nás v ŠD čeká celoroční hra. Jelikož se tentokrát celý náš školní rok ponese ve znamení „Putování vesmírem“, bude se i celodružinový turnaj týkat právě tohoto kosmického tématu.

V měsíci září 2023 jsme naši hru nejprve zahájili tím, že se děti z jednotlivých oddělení rozdělily do týmů podle pěti barev raket. Každý dostal svého papírového kosmonauta, kterého si vymaloval příslušnou barvou svého družstva.

Jakmile dívky a chlapci věděli, za který oddíl budou letos bojovat, mohli jsme se pustit do prvního úkolu letošního roku. Tím bylo vymyšlení návrhu a kresba vesmírného plavidla (temperovými barvami), které bude takovým jejich „maskotem“ při každém nástupu na další hry. Po výtvarné činnosti naše malé kosmonauty čekalo ještě přemýšlení o názvu jejich týmu.

Všichni první úkol krásně zvládli, vyzkoušeli si spolupráci v nových družstvech a už se těší na další říjnovou hru!

Putování vesmírem I. - Začínáme - fotogalerie

20230921_145206.jpg
Loučení s létem 2023

Na děti školní družiny se 14. září 2023 usmálo sluníčko a mohly se tak definitivně rozloučit s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Jelikož bylo v řece dost vody, byl letošní sjezd za odměnu. Úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova zvládly v rekordním čase. Jak se jim plavba líbila, můžete vidět na fotečkách.

Loučení s létem - fotogalerie

sd-rafty-23-3.jpg