Nastavení cookies
Valentýnská pošta

Přesně v den Sv. Valentýna proběhla u nás ve škole tradiční Valentýnská pošta. Celý předchozí týden žáci tvořili valentýnky pro ty, koho mají rádi, koho chtějí potěšit anebo komu chtějí třeba za něco poděkovat. Celé 4 valentýnské schránky se naplnily, krásných přáníček, sladkých pozdravů a drobných dárečků bylo opravdu hodně.
V pondělí 13. února odpoledne pak zástupci školního parlamentu schránky plné až po okraj otevřeli a začalo velké a poměrně náročné třídění pošty podle tříd. Někdy šlo o úplnou detektivní práci, abychom poznali, pro koho je přání určené, ale nakonec jsme všechny valentýnky připravili pro jednotlivé třídy a také pro všechny zaměstnance školy.
Valentýnští pošťáci 14. února rozneseli 811 přáníček žákům 1. - 9. ročníku. Nejvíce - 108 - jich doručili do 5. A. Dalších 179 přáníček pak putovalo k zaměstnancům školy.

Valentýnská pošta - fotogalerie

valentyn-23.jpg
Listování s Lukášem Hejlíkem

Ve pondělí 20. února 2023 zavítal na naši školu projekt LISTOVÁNÍ, jehož zakladatelem je populární herec Lukáš Hejlík. Cílem projektu je představit zajímavé knihy formou tzv. scénického čtení. Jedná se o spojení literatury a divadelního představení. Tento projekt běží již 20 let a získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako forma podpory čtenářství. Herci Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Petra Bučková přijeli k nám do školy představit dvě knihy.
Žákům 1. stupně byla představena kniha Petry Soukupové Bertík a Čmuchadlo. Žáci 2. stupně zhlédli scénické zpracování knihy „Život k sežrání“ francouzského autora Mikäela Olliviera.

Listování - fotogalerie

listovani-23.jpg
Přehlídka dětské recitace 2023

První březnovou středu 2023 patřila naše škola přehlídce dětské recitace. Ve školním kole se představili nejlepší recitátoři, kteří postoupili z třídních kol soutěže. Vyslechli jsme spoustu krásných básní a ve vyšších kategoriích i monologů M. Kratochvíla, J. Žáčka, Z. Pospíšilové, E. Frynty, ale také Z. Železného, Karla Kryla, či W. Shakespeara. Všechny děti byly výborně připravené a za své výkony získaly malou sladkost, postupující pak diplom a věcné ceny. I přesto, že se všechny děti snažily, do obvodního kola mohli postoupit pouze dva nejlepší z každé kategorie.

Mezi nejlepšími byli vyhodnoceni a v obvodním kole nás reprezentovali:

 • 0. kategorie - Kristýna Chromeková a Marek Kováč
 • I. kategorie -  Marir Galičáková a Barbora Bohušová
 • II. kategorie - Amálie Tvardková a Františka Urbančíková
 • III. kategorie - Matěj Tvardek a Jindřička Urbančíková
 • IV. kategorie -  Klára Kaločová

Blahopřejeme!

Přehlídka dětské recitace - fotogalerie

recitace-23.jpg
Poznej Evropu - 8. ABF

V březnu 2023 - po ukončení tematického celku Evropa - se všichni žáci 8. ročníku zapojili do třídní kola zeměpisné soutěže "Poznej známá místa Evropy", kterou připravili vyučující zeměpisu v 8. ročníku - Mgr. Petra Ryšková a Mgr. Kamil Papuga. 

Výsledky - třída 8. A

 • 1. místo - Jana Kakalejčíková 
 • 2. místo - Klára Vyvialová
 • 3. místo - Adriana Górná 

Výsledky - třída 8. B

 • 1. místo - Lukáš Sládek 
 • 2. místo - Ondřej Koukal
 • 3. místo - Eliška Ivanovová

Výsledky - třída 8. F

 • 1. místo - Ondřej Suchý
 • 2. místo - Daniel Pavelek
 • 3. místo - Filip Slíva 

Vítězům blahopřejeme za skvělé zeměpisné znalosti a všem 47 zúčastněným žákům děkujeme za snahu.

poznejevropu-23.JPG
Olympiáda z občanské výchovy 2023

Sedm statečných, tak by se dalo označit utkání v olympiádě z občanské výchovy mezi žáky 6. ročníku, kterou organizoval Mgr. Dominik Mazurek. Přesně v polovině března 2023 se sešli šikovní a všímaví žáci, aby poměřili své síly ve znalostech o místě, kde žijí, zajímavostech o uspořádání ČR nebo o společenství lidí. A jak to dopadlo?

 • 1. místo - Sebastian Filip, 6. A
 • 2. místo - Vojtěch Rohan, 6. A a Simona Skála, 6. B
 • 3. místo - Marcel Pöllich, 6. B

Vyrovnané výkony byly zaslouženě odměněny knižní dárkem. Pochvalu si však zaslouží všichni zúčastnění. Blahopřejeme!

Olympiáda z občanské výchovy . fotogalerie

olov-23.jpg
Výuka pod širým nebem - 3. A

S teplými jarními dny si paní učitelka Daniela Duchovná připravila pro děti své třídy 3. A zpestření a naplánovala výuku venku. Podařilo se jí propojit čtyři oblasti - Vv, It, Prv a Čj
Ve výtvarné výchově se děti seznámily s technikou focení, zaměřily se především na detaily. V rámci informatiky se seznamovaly s funkcemi fotoaparátu na mobilních telefonech. Pomocí vlastních fotek se pak všichni v prvouce učili poznávat jarní květiny a vnímat přírodu kolem sebe. Následně děti provedly záznam z procházky. Jednotlivé kvetoucí rostliny překreslily a pojmenovaly. Nakonec na sluníčku u vody děti pokračovaly ve společné třídní četbě knihy Zuzany Pospíšilové - Konec zlobení.

Výuka pod širým nebem - fotogalerie

vyuka-3A-23.jpg
Matematický Klokan 2023

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh. V naší škole se soutěže zúčastnilo 263 žáků a mezi nejúspěšnější se zařadili tito soutěžící:

Kategorie: CVRČEK (2. - 3. ročník) - 80 žáků

 • Sebastian Schramek, 3. C - 68 bodů
 • Cyril Mathew Thompson, 3. C - 66 bodů
 • Martin Kimla, 3. B - 62 bodů
 • Justýna Potribná, 3. B - 58 bodů
 • Jan Rohan, 3. B - 56 bodů

Kategorie: KLOKÁNEK (4. - 5. ročník) - 71 žáků

 • Eva Němcová, 5. B - 76 bodů
 • Ondřej Slavický, 5. B - 75 bodů
 • Aleš Kuběna, 5. A - 72 bodů
 • Daniuel Rataj, 5. A - 71 bodů
 • Barnabáš Nowak, 5. B - 62 bodů

Kategorie: BENJAMÍN (6. - 7. ročník) - 52 žáků

 • Lukáš Vykoukal, 7. A - 90 bodů
 • Adam Trojan, 6. B - 87 bodů
 • Petra Mostýnová, 7. B - 76 bodů
 • Vanessa Duroňová, 6. A - 72 bodů
 • Kristýna Ryšková, 7. B - 71 bodů
 • Viktorie Pytelková, 7. B - 70 bodů

Kategorie: KADET (8. - 9. ročník) - 60 žáků

 • Lukáš Mikulenka, 9. F - 84 bodů
 • Karolína Papežová, 8. A - 75 bodů
 • Kateřina Krajíčková, 9. B - 73 bodů
 • Melichar Cigán, 9. F - 72 bodů
 • Josef Hruška, 9. F - 72 bodů

Blahopřejeme!

matklokan-23.jpg
Květinový den

Čas rychle běží, a tak jsme v tomto školním roce už přivítali první jarní den. Téma - Květinový den - nám tentokrát vymyslely paní ekonomka Zuzana Drozdová s paní referentkou Lenkou Hurníkovou. 21. března 2023 tak naše škola rozkvetla, a to doslova. Za nápad děkujeme.

Květinový den - fotogalerie

kvetiny-23.jpg
Basketbal - obvodní kolo

Dne 29. března 2023 jsme se zúčastnili v Šenově obvodního kola v basketbalu. Do turnaje bylo přihlášeno 5 škol, takže každý hrál 4 zápasy. Náš tým neokusil hořkost porážky a zaslouženě postoupil z prvního místa!!!

Náš tým ve složení:

Petr Bárta, Michal Hartmann, Daniel Šnaur, Ondřej Osyka, Dominik Tkáč, Ondřej Suchý, Jaroslav Tomáš a Matěj Strokosz

se prezentoval fyzicky náročným basketbalem plného pohybu a celoplošnou obranou. Soupeřům nás styl hry vůbec nevoněl. Jedinou kaňkou na turnaji zůstává basketbalová obroučka, tedy neproměňování i vyložených šancí! Snad se nám podaří na této disciplíně ještě zapracovat a tím pádem budeme důstojným soupeřem také v okresním kole!

basket-23.jpg
Projekt - Předškoláci 2023

Dne 14. února 2023 se uskutečnil na ZŠ Bohumínská již tradiční Den otevřených dveří, tentokrát s názvem „Hola, hola, škola volá!“. Jednalo se o setkání vyučujících s předškoláky a jejich rodiči. Pro budoucí prvňáčky byla připravena hodina, ve které si hravou formou vyzkoušeli být školákem, sedět v opravdové školní lavici, odpovídat před tabulí, hlásit se, naslouchat si navzájem. Děti plnily nelehké úkoly, které s přehledem zvládly. Zjistili jsme, že budeme mít šikovné prvňáčky. Doufáme, že děti rády vymění mateřskou školu za školu základní.
Rodiče se seznámili s vedením školy a také s členy Školního poradenského pracoviště. Potom si prohlédli prostory školy, školní družinu a jídelnu. V jednotlivých učebnách mohli diskutovat s pedagogy.

Hola, hola, škola volá! - fotogalerie

Po tomto úvodu následovala setkání s předškoláky pod názvem Škola nanečisto.

1. setkání - Jazyková hnízda:

Poslední únorový den jsme na naší škole opět přivítali předškoláky. Náplní setkání s názvem „Jazyková hnízda“ bylo nejen poznat další paní učitelky, další kamarády, ale i cizí jazyky. Naši předškoláci zkusili pojmenovat barvy, zvířata, školní pomůcky cizí řečí a hned napoprvé to zvládli ve dvou světových jazycích. Odměnou jim bylo jazykové razítko do průkazky předškoláka.

Jazyková hnízda - fotogalerie

2. setkání - Sportovní hrátky:

Nový projekt na ZŠ Bohumínské „Škola nanečisto!“ pokračoval dalším setkáním dne 21. března 2023. Náplní setkání s názvem „Sportovní hrátky“ bylo, jak již název napovídá, prozkoumat naši tělocvičnu a zasportovat si v ní spolu s učiteli tělocviku. Děti byly rozděleny do 4 skupin a každá skupina procházela jednotlivými stanovišti, kde si učitelé pro předškoláky připravili různé sportovní aktivity, např. hod do dálky raketkou, poskoky na trampolíně, přetahovanou, kutálení míče a hod na dětský koš. Naši předškoláci byli velmi šikovní, spolupracovali mezi sebou i s učiteli. Odměnou jim byla pochvala a razítko do průkazky předškoláka.

Sportovní hrátky - fotogalerie

3. setkání - Jarní dílničky:

Projekt „Škola nanečisto!“ byl dne 28. března 2023 završen „Jarními dílničkami“. Za podpory Městského obvodu Slezská Ostrava se na ZŠ Bohumínská společně sešli předškoláci, školáci i jejich rodiče, aby si vyrobili drobnosti pro jarní výzdobu domova. Návštěvníci měli možnost tvořit v sedmi třídách a kuchyňce. Nejpilnější si mohli odnést domů až 13 výrobků. Ve vyrobené papírové tašce si odnášeli např. velikonoční věnec, závěsnou slepičku, motýlka na kolíčku, dřevěného zajíčka, perníčky a mnoho dalších krásných výrobků. Odměnou pro učitele, kteří pro děti vše připravili, byl zápal tvořících a jejich radost z podařeného díla. Posuďte sami, jak se jim to povedlo...

Jarní dílničky - fotogalerie

predskolaci-22-23-plakat-1.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další >> | Vše
nahoru