Adaptační dny - 6.AB

Začal nový školní rok a pro současné šesťáky nastala změna - přechod na 2. stupeň a noví třídní učitelé. Aby žáci tyto změny lépe zvládli, škola pro ně připravila adaptační program, během kterého se vhodnými zábavnými aktivitami ve třídách a na hřišti seznámili se svými pedagogy, případně novými spolužáky. Adaptační program byl ukončen výletem na golfové hřiště v nedaleké Lhotce. Děti si zasportovaly a zahrály minigolf se svými novými učiteli, nechyběla ani sladká pozornost a opékání špekáčků v areálu golfu. Byly to náročné tři dny, ale dle ohlasů dětí a pedagogů se moc vydařily a stanovený cíl, poznávání se navzájem, byl splněn na jedničku.

Adaptační dny - fotogalerie

adaptak-6ab-22.jpg
Mezinárodní úspěch absolventa naší školy a RFA Ostrava

Do nominace reprezentačního týmu ČR U16 byl trenérem Žilákem vybrán i loňský absolvent RFA Ostrava a žák naší základní školy Damián Prepsl (na fotogafii s číslem 19). Jeho premiéra byla velmi zdařilá a v přípravném utkání s Maďarskem byl autorem jednoho ze šesti vstřelených gólů do soupeřovy sítě.

Přejeme Damiánovi hodně štěstí i v následujících utkáních.

facr-22-23-01.jpeg
Talentmanagement - Roboti na Kamenci 2022

Naše škola se úspěšně zapojila do projektu Talentmanagement 2022 na podporu talentovaných žáků 4. - 8. ročníku, jehož koordinatátorkou se stala Mgr. et Mgr. D. Vilášková. V první fázi proběhlo Mensa testování, kteréhož výsledky nám pomohly se sestavením žákovského týmu. Po vedením lektorů z řad pedagogů školy (Mgr. Z. Martínek, Mgr. J. Čepeláková a Mgr. S. Kyselová) i externího lektora z VŠB začali talentovaní žáci plnit úkoly projektu. Předzákuskem pro starší žáky byla akce VŠB Zlepši si techniku v březnu 2022 a motivační aktivitou pro všechny byly Robohrátky v Planetáriu v Ostravě v dubnu 2022, kde si sestavili své první funkční roboty. Své zkušenosti uplatnili v sestavování dalších robotů již na půdě školy, kde se scházejí každou lichou středu. Poslední výjezdní aktivitou ve školním roku 2021/2022 byl workshop Mechatronika na půdě VŠB TUO v pondělí 20. června 2022, kde naprogramovali vlastní výtvory se stavebnicí Lego Mindstorms, a poslední robotostředa 22. června 2022 byla ve znamení ozobotů a jako lahůdka na závěr i vstup do virtuální reality, kterou si vyzkoušel každý z členů našeho týmu - žáci i lektoři...

Už se všichni těšíme na pokračování v novém školním roku 2022/82023!

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava.

Zlepši si techniku - fotogalerie

Robohrátky - fotogalerie