Vedoucí školní jídelny:

Bc. Eva Kašáková; email: jidelna@zsbohuminska.cz

telefon:  +420 725824177

Zástup za vedoucí ŠJ a stravné

Jana Jadrníčková; email: stravne@zsbohuminska.cz

telefon:  +420 725853000

Vedoucí kuchařka:

Petra Rosenzweigová

Kuchařky:

Jana Bílá, Markéta Bílá, Monika Danišová, Bohuslava Godiová, Kateřina Humeníková, Dana Kukučová, Michaela Němčíková, Bohumila Pěčková, Žaneta Pospíšilová, Vlasta Tvrdá, Monika Vycudilíková

Fajne školní bistro !!!

Od roku 2019 realizuje město Ostrava projekt Fajne školní bistro, jehož záměrem je mentoring školního stravování známého ostravského šéfkuchaře Davida Valíčka ve školních jídelnách základních škol a také s tím spojena příprava gastronomických zážitků žákům, pedagogům i kuchařkám.
Specialitu Davida Valíčka – polévku halászlé, hlavní pokrm mac and cheese s květákovým kuskusem a moučník čokoládové brownies, připravoval ve čtvrtek 19. května 2022 také kolektiv kuchařek naší školní jídelny, v rámci posledního mentoringu ve školním roce 2021/2022, kterého se zúčastnila Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D., náměstkyně primátora SMO a Ing. Roman Goryczka, místostarosta MO Slezská Ostrava.
Skvělou atmosféru si užili všichni - nejen kuchařky školní jídelny, ale i děti, pedagogové a vedení školy, kteří připravili tématickou dekoraci k tomuto dni. Nechyběli ani tradiční partneři, žáci Střední školy společného stravování, Krakovská ul 1095/33, Ostrava- Hrabůvka, oboru kuchař a žáci Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, Jeremenkova 754/2, Ostrava – Vítkovice, oboru nutriční asistent.

Fajne školní bistro - fotogalerie

TV reportáž

bistro-22.jpg
Motto:

„Školní stravování neznamená jen zasytit, ale naučit děti jíst i méně oblíbené, avšak zdravé a výživově hodnotné pokrmy, a tím ovlivnit i jejich stravovací návyky.“

Tradiční menu

Svatomartinská kachna

svaty-martin-21.JPG

Netradiční menu