Nastavení cookies
Čarodějnický rej

Již delší dobu je 30. duben spojen s tradicí pálení čarodějnic. My jsme sice v naší školní družině nikoho neupalovali, ale pro děti jsme uspořádali „Čarodějnický rej“.

Kluci, děvčata i paní vychovatelky se proměnili v čarodějky a čaroděje, oblékli se do kostýmů a společně si na zahradě školy zatančili a zasoutěžili.

Každé oddělení mělo za úkol najít všechny ingredience k zadanému kouzelnému lektvaru. Kdo měl splněno, čekalo ho naučení formulky, kterou pak museli nazpaměť odříkat všichni ze skupiny. Nejrychlejšími se stali čarodějové a čarodějky ze třetího oddělení, za což obdrželi sladkou odměnu.

Poté se konalo klání o nejhezčí masky, v němž bylo nejrůznějšími dárečky, ze kterých měly velkou radost, oceněno 9 dětí. Čarodějnický rej jsme zakončili tancem

Čarodějnický rej - fotogalerie

20240430_135955x.jpg
Hasičské muzeum - exkurze

Ve středu 24. dubna 2024 se část dětí naší ŠD společně s paní vychovatelkou podívala do Hasičského muzea města Ostravy, které se nachází v Ostravě-Přívoze.

Na začátku hodinové komentované prohlídky holky a kluci nejprve zhlédli krátký film o tomto muzeu a o práci hasičů. Dále se od paní průvodkyně dozvěděli něco z historie hasičství, byla jim ukázána současná technika či pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra, kde si mohli zažít roli dispečerů. Kromě toho si také děti mohly vyzkoušet nejrůznější modelové situace, které hasiči při svém zaměstnání zažívají. K prohlídce byly také historické vozy.

Kluci a holky hodnotili exkurzi jako velice zajímavou. Do muzea zase někdy rádi zavítáme.

Hasičské muzeum - fotogalerie

hasicske.jpg
Den Země 2024

Od roku 1970 se 22. duben slaví jako Den Země. U příležitosti této celosvětové akce jsme v pátek 19. 4. 2024 společně vyrazili do nedalekého parku Komenského sady, kde si Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava k tomuto svátku pro veřejnost připravilo zábavný a vzdělávací program.

Děvčata a chlapci plnili úkoly, za které na stanovištích získávali odměny. Dále si holky a kluci mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy, dozvěděli se spoustu nových informací, vytvořili si rozmanité výrobky nebo si odnesli bylinky zasazené v květináčích.

Na akci, věnované naší planetě, se dětem velice líbilo.

Den Země 2024 - fotogalerie

20240419_135044x.jpg
Putování vesmírem VIII. – Vesmírné symboly

Ke konání dubnového celodružinového souboje jsme využili nedaleké Komenského sady. A v čem hra spočívala tentokrát?

Každé z dětí obdrželo svou hrací kartu, na které se nacházely různé symboly. Úkolem bylo nasbírat v co nejkratším čase podpisy od p. vychovatelek. Ovšem autogramy musely být v přesném pořadí podle symbolů.

Kluci a holky si při hledání té „správné“ paní vychovatelky, kterou zrovna potřebovali na podpis, pořádně zaběhali.

Umístění:

 • 1. místo – Modrý tým.
 • 2. místo – Oranžový tým.
 • 3. místo – Červený tým.
 • 4. místo – Zelený tým.
 • 5. místo – Žlutý tým.

Vesmírné symboly - fotogalerie

20240417_140206.jpg
Zlatá nota 2024

V pátek 12. dubna 2024 jsme v naší ŠD hledali nejlepší zpěváky a zpěvačky. Už v průběhu týdne proběhla v jednotlivých odděleních semifinálová kola a děti, které předvedly nejpovedenější výkony, postoupily do velkého finále. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – jednotlivci a skupiny. Odborná porota to neměla vůbec jednoduché. Nakonec se tři dívky umístily na druhém místě, jelikož měly totožný počet bodů, a skupina byla vybrána pouze jedna z důvodu nízkého zájmu přihlášených v této kategorii. A jak nakonec celé klání dopadlo?

I. kategorie - jednotlivci:

 • 1. místo – Theodora Skálová
 • 2. místo – Monika Blejchařová, Karla Henzlová, Alexandra Malá
 • 3. místo – Laura Řehánková

II. kategorie - skupiny:

 • 1. místo – Filip Badžo, Beata Formánková a Diana Geciová

 

Absolutní vítězkou se podle nejhlasitějšího potlesku publika stala Laura Řehánková, která pro své oddělení získala putovní sošku Zlaté noty. Výherci byli odměněni cenami a všichni účastníci sladkostí.

Už se těšíme na pěvecké výkony v dalším ročníku.

Zlatá nota 2024 - fotogalerie

zlt.png
Hledání velikonočních vajíček

Každoročně se děti v mnoha částech světa účastní horlivého hledání čokoládových vajíček, která pečlivě schoval velikonoční zajíček. V naší školní družině jsme si tuto tradici vyzkoušeli také.

Ve středu 27. března 2024, než začaly velikonoční prázdniny, byla pro děvčata a chlapce na zahradě školy připravena stezka, kterou měli projít a najít u ní čokoládová vajíčka. Kromě dobrot na kluky a holky z každého oddělení čekal pytlíček se samolepkami, zavěšený na některém ze stromů.

Děti si užily pěkné jarní odpoledne a nadílka velikonočního zajíčka je potěšila.


Hledání velikonočních vajíček - fotogalerie

velikonoce.jpg
Týden lichých ponožek

Dne 21. 3. si každý rok připomínáme Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom navíc, takže jsou tři. A ponožky patami k sobě to připomínají, proto je 21. 3. Ponožkový den.

S dětmi ve 4. oddělení jsme ponožkovému dni věnovali pozornost celý týden. Od 18. do 22. března jsme v našem „týdnu lichých ponožek“ společně sledovali pohádku Lichožrouti, vyvíjeli teorie, kam mizí u nás doma ponožky, vymýšleli návrhy na vlastní ponožkové vzory, mluvili o lidech s Downovým syndromem, a nakonec jsme z našich již neužitečných lichých ponožek vyráběli maňásky. Že se dětem při výrobě dařilo, je vidět z našich fotografií.

Týden lichých ponožek - fotogalerie

ponožkový den 2x.png
Vesmírný karneval

Na úterý 27. února 2024 se těšili snad všichni, co chodí do ŠD. Na tento den byl totiž naplánovaný náš „Vesmírný karneval“, který se konal v prostorách školní jídelny.

Po obědě vše vypuklo! Děti se převlékly do masek a šly si užít odpoledne plné tance, soutěží a občerstvení. Nechybělo ani ocenění nejoriginálnějších masek. Na „parketu“ se sešli nejen nejrůznější kosmonauti, planety nebo mimozemští človíčkové, ale také princezny či různá zvířátka.

Na kluky a holky čekaly sladké odměny a drobné dárky. Když karneval skončil a děti plné dojmů odcházely domů, už si pomalu plánovaly, jakou masku si vezmou příští rok.

Vesmírný karneval - fotogalerie

sd-karneval-24.jpg
Putování vesmírem VI. – Ztracená souhvězdí

Naši malí kosmonauti měli v celodružinové hře, která se tentokrát konala v tělocvičně školy, najít co nejrychleji všechna ztracená souhvězdí a poté je přilepit na připravenou kartu. Nebylo to ale tak jednoduché! Při pátrací akci, kdy děti jednotlivě vybíhaly ze svých družstev, mohly spadnout do černé díry a najít souhvězdí, které už na kartičce měly. A jak naše únorové klání dopadlo?

 •  1. místo – Modrý tým
 •  2. místo – Žlutý tým
 •  3. místo – Oranžový tým
 •  4. místo – Zelený tým
 •  5. místo – Červený tým

Ztracená souhvězdí - fotogalerie

souhvezdi.jpg
Mobilní planetárium

Ve středu 7. února 2024 (a následně hned za týden) za námi do školy zavítalo mobilní planetárium. V nafouknuté kopuli, která našla své dočasné místo v tělocvičně, jsme měli možnost se s dětmi účastnit interaktivního výkladu lektora, který vyprávěl o vesmíru, planetách a souhvězdích. V uzavřené kopuli jsme leželi na žíněnkách a sledovali promítání. Poté nás čekala projekce dobrodružného filmu „3 - 2 - 1 START!“. Jednalo se o pohádku o křečkovi, který na své zahrádce najde robota, co spadl z vesmírné lodi. Ta se ale chystá brzy odletět. Křeček musí překonat všechny fyzikální překážky, aby dostal robota do vesmíru včas.
Dětem se promítání, které bylo financování z projektu OP JAK, moc líbilo a odnesly si nejen zážitek z projekce v kopuli, ale i nové vědomosti o vesmíru.

Mobilní planetárium - fotogalerie

IMG_37152.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru