Jedeme na zelenou!

Minulý týden navštívily děti školní družiny v rámci akce „Jedeme na zelenou!“ dětské dopravní hřiště na ul. Orebitská. Společně s vychovatelkou a strážníky Městské policie Ostrava si vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Akce je určená pro děti prvních tříd a hlavním cílem je, aby se naučily základní dopravní značky a bezpečnou jízdu po silnici.

Děti si to moc užily a těší se, až vyrazí s rodiči na výlet.

Jedeme na zelenou - fotogalerie

sd-zelena-24.jpg
Drakiáda

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí - a to hlavně dostatečný vítr. V úterý 8. října 2024, kdy jsme pouštění draků ve školní družině pořádali, nám nejen krásně svítilo sluníčko, ale i větrné podmínky byly naprosto skvělé.

Společně s dětmi a jejich rodiči jsme vyrazili na kopec vzadu v Komenského sadech, kde jsme začali draky pouštět. Některé draky jsme udrželi ve vzduchu opravdu hodně dlouho. Jeden dokonce nabral takovou výšku a vítr, že se utrhl a uletěl pryč.

Děti, kterým se pouštění nejvíce povedlo a jejich drak byl vybrán za toho „nej“, byly oceněny diplomem a drobným dárkem na památku. Všichni účastnici pak dostali sladkou odměnu a pamětní list.

Poděkování si zaslouží rodiče (i jiní rodinní příslušníci), kteří se této akce zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na další Drakiádu v příštím roce!

Drakiáda - fotogalerie

sd-drak-24.jpg
Zahájení celodružinové hry

Naším letošním celodružinovým tématem je „Letem světem“, kdy s dětmi procestujeme celou zeměkouli. V mnoha státech se dozvíme různé zajímavosti, vyzkoušíme pokrmy typické pro danou zemi či lehce zabrousíme do slovní zásoby vybraných cizích jazyků. Postupně budeme do našich cestovatelských pasů sbírat razítka a na společné mapě vybarvovat navštívené kontinenty.

První naší zastávkou byl Severní pól, o kterém si pro ostatní děti ze školní družiny připravili prezentaci děvčata a chlapci ze 4. oddělení. Dozvěděli jsme se informace o polární záři, o klimatu, obyvatelích a také o zvířatech, která zde můžeme najít. Holky a kluci si dokonce donesli z domu na ukázku svá plyšová zvířátka a ostatní určovali, o jakého severského tvora se jedná. Poté jsme si společně zazpívali „Grónskou písničku“ od ostravského písničkáře Jaromíra Nohavici, kterou děti mají ve veliké oblibě. Nakonec jsme naše první setkání zakončili týmovou hrou, v níž měli malí cestovatelé a malé cestovatelky dojít po „ledových krách“ co nejrychleji k určenému cíli.

Už teď se těšíme na další destinace, které nás budou čekat.

Zahájení celodružinové hry - fotogalerie

hraaaaaaaa.jpg
Do Minikina na „Titinu, psí polárnici“

Ve čtvrtek 19. září a v pátek 20. září 2024 vyrazili hoši a dívky naší ŠD s paní vychovatelkami za kulturou do Minikina Ostrava. Vybíral se takový film, který by se nám hodil do našeho celoročního tématu o cestování. „Titina, psí polárnice“ byla proto skvělou volbou. V Minikině se dětem velice líbilo a promítání si moc užily.

sd-kino-24.jpg