Nastavení cookies
Zápis do 1. ročníku 2023/2024

Ve dnech 4. a 5. dubna 2023 proběhl na naší škola zápis budoucích prvňáčků.

Paní učitelky a páni učitelé si nachystali pro děti několik zábavných úkolů, jejichž pomocí prověřili znalosti dětí, a zjistili, že všichni příchozí jsou velice šikovní a do školy se moc těší! Budoucí žáčci získali za splnění úkolů medaili pro prvňáčka, sladkou odměnu, balónek a diplom. Pravidelní účastníci školních akcí mohli získat také poslední razítko do svého průkazu předškoláka.

Na budoucí prvňáčky se těšíme a přejeme jim spoustu úspěchů a radosti při vzdělávání!

Zápis do 1. ročníku - fotogalerie

zapis-23-24-plakat.jpg
Přehlídka dětské recitace - obvodní kolo

Soutěž dětské recitace pokračovala postupovými koly. Obvodní kolo se konalo v SVČOO, kde se v pěti kategoriích utkali nejlepší recitátoři naší školy s žáky dalších ostravských základních škol a víceletých gymnázií.
Největšího úspěchu dosáhl v 3. kategorii Matěj Tvardek (6. A), který postoupil do kola městského. Publikum ocenilo jeho talent při recitaci veršovaných pověstí Zdeňka Železného.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Přehlídka dětské recitace - fotogalerie

recitace-23.jpg
Velikonoční olympiáda - 1. ABC

Dne 5. dubna 2023 se žáci prvních tříd zúčastnili Velikonoční olympiády. Jejím cílem bylo získat sladkou velikonoční nadílku. V první části byli žáci rozděleni do skupin, ve kterých plnili složité úkoly od křížovky či osmisměrky až po náročné porozumění textu. Díky skvělé spolupráci všechny skupiny úkoly splnily na výbornou. Ve druhé části mezi sebou soutěžily již celé třídy, a to v náročném slalomu. Tentokrát o fous před třídou 1. B vyhrála třída 1. C. Pro třídu 1. A pak zbyla krásná bronzová medaile. Důležitější však bylo, že si všichni žáci olympiádu užili a jako třešničku na dortu získali vytouženou sladkou odměnu.

Velikonoční olympiáda - fotogalerie

velnoc-1-23.jpg
Charitativní sbírka - Fond Sidus

Zástupci školního parlamentu se i v letošním školním roce rozhodli podpořit charitativní akcí Fond Sidus. Jedná se o neziskovou organizaci, která si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné děti, a to po finanční i materiální stránce. Výnos ze sbírky je určen na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života.
Drobné předměty - záložky do knihy, magnetky, náramky - si zakoupili především žáci 1. stupně.
Za naše snažení a finační příspěvek 3 300,- Kč jsme získali milé poděkování a certifikát dárce za pomoc Fondu Sidus.

Charitativní sbírka - fotogalerie

 

sidus-22.jpg
Ukliďme Česko 2023

Také letos se ZŠ Bohumínská zapojila do oslav Dne Země prostřednictvím celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.

Žáci 5. – 9. ročníku se v pátek 21. dubna vydali uklidit blízké okolí školy: břehy kolem řeky Ostravice ve směru na Muglinov a také opačným směrem k Slezskoostravskému hradu, okolí Slezskoostravského hradu, stadionu Bazaly, Golíkův sad a Haldu Emu. Úklidu se zúčastnilo 169 žáků a 11 vyučujících. Bylo posbíráno 492 kg odpadu

Nenechali se zahanbit ani mladší spolužáci, žáci 2.A s paní učitelkou posbírali odpadky na školní zahradě, hřišti a kolem školní budovy. Žáci 2.B a 2.C si na školním hřišti prakticky vyzkoušeli třídění odpadu do správných nádob. Žáci 3.B se vydali do okolí školy a vytvořili z přírodnin a papíru nádherné makety mokřadů. Budování mokřadů slouží k zadržení vody v krajině. V ostatních třídách na 1. stupni si žáci Den Země připomněli vyplňováním pracovních listů, tvorbou výkresů, lapbooků a výrobků, které zdobí chodby i jednotlivé třídy a připomínají nezbytnost ochrany přírody a životního prostředí.

Ukliďme Česko 2023 - fotogalerie

uklid-23.jpg
Projektový den - Mokřady - 5. AB

Třídy 5. AB se v měsíci dubnu 2023 jeden den věnovaly projektovému vyučování u přležitosti Dne Země na téma Mokřady a tajemství ztracené vody. Žáci si vyprávěli o vodě, o jejím udržení v krajině, proč se z krajiny ztrácí a dozvěděli se o významu mokřadů nejenom v souvislosti s vodou, ale i s půdou a ovzduším. Výsledkem byl veliký plakát, na jehož realizaci se všichni podíleli. Závěrem si zahráli kvarteto vztahující se právě k mokřadům a zobrazující nejčetnější druhy rostlin a živočichů v mokřadech.

Mokřady - fotogalerie

mokrady-5a-23.jpg
Jazyková exkurze - Vídeň

Naše škola uskutečnila na konci dubna 2023 jednodenní exkurzi pro žáky 8. a 9. ročníku po stopách pamětihodností i současného života hlavního města Rakouska. Po příjezdu do Vídně jsme navštívili Haus des Meeres. Po zhlédnutí mořského akvária jsme se vydali do „vídeňských zákoutí“. Po ulici Mariahilfer Strasse jsme došli na náměstí Hrdinů, k hradu Hofburg, sídlu prezidenta, okolo císařské jízdárny na Michalské náměstí s vykopávkami z doby Říše římské, po Augustinerstrasse jsme směřovali ke galerii Albertina a Kapucínskému kostelu, kde jsou pohřbeni členové císařské rodiny. Prohlédli jsme si také Stephansdom, Mozartův dům a Teresienplatz.

Žáci při exkurzi fotografovali podmořský svět a sbírali prospekty, které použijí v květnu ve výtvarné výchově jako předlohy při malování a pojmenování  živočichů z podmořského akvária v jazyce německém. Zároveň měli možnost si rozšířit znalosti v reáliích a historii Vídně a nasát atmosféru této kulturní a kavárenské metropole. Při koupi jídla a suvenýrů si vyzkoušeli své jazykové dovednosti a tím si ověřili, jak důležité je ovládat minimálně jeden světový jazyk.

Vídeň - exkurze - fotogalerie

viden-23.jpg
FAČR - výjezd - Itálie 2023

V prvním květnovém týdnu 2023 se žáci FAČR zúčastnili sportovně zážitkového výjezdu do Itálie. Během pobytu se stali diváky finalové souboje na reprezentačním turnaji Delle Nazioni 2023 kategorie U15 a to konkrétně poslední utkání našich reprezentantů do 15 let s týmem Rumunska a poté finalové utkání Itálie s týmem Irska, které se nakonec po napínavém průběhu stalo vítězem turnaje. Sportovní vyžití absolvovali i s koupáním v krásném městečku Caorle.

Následující den si žáci s realizačním týmem prohlédli krásné centrum Milána a ve večerních hodinách navštívili utkání Italské fotbalové ligy Serie A  na krásném stadiónu San Siro, kde domácí AC Miláno remizovalo s týmem Cremonese. Tohle utkání bylo pro akademiky velkým zážitkem a obrovskou motivací do dalších tréninků a utkání.

Poslední den absolvovala celá výprava prohlídku tréninkového mládežnického centra AC Milán, kde se zaujetím sledovali tréninkový proces mládežnických týmů a prohlídku celého centra, což byla pro všechny obrovská zkušenost.

FAČR - výjezd - fotogalerie

facr-italie-23.jpg
Prvňáčci a kouzelný oxid

Během měsíce května 2023 se žáci prvních tříd zúčastnili výukového programu „Kouzelný oxid“, který se konal ve Světě techniky v oblasti Dolní Vítkovice. 
Žáci se během programu dozvěděli základní informace o oxidu uhličitém a na malou chvíli se stali vědci. Na vlastní kůži si vyzkoušeli tři zajímavé experimenty.
Jako bonus strávili hodinu hraním v Dětském světě, který se nachází ve Velkém světě techniky.

Prvňáčci a kouzelný oxid - fotogalerie

aaa.png
Mladý vědec 2023

Po kratší odmlce se v květnu 2023 uskutečníla přírodovědná vědomostní soutěž Mladý vědec, které se zúčastnilo 225 žáků 6. - 9. ročníku. Z třídních kol plných otázek ze zeměpisu, přírodopisu, fyziky a chemie postoupili nejlepší do superfinále, kde formou AZ kvízu bojovali o titul Mladý vědec 2023.

Po napínavém souboji vědomostí se Mladými vědci stali:

  • 6. ročník - Adam Trojan, 6. B
  • 7. ročník - Markéta Vykoukalová, 7. B
  • 8. ročník - Jana Kakalejčíková, 8. A
  • 9. ročník - Karel Neuwirth, 9. B

Všichni finalisti byli odměněni cenami ze sponzorského příspěvku SRPŠ, za nějž děkujeme.

mlady-vedec-23.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další >> | Vše
nahoru